top of page

Heaolu treeningud

Heaolu treeningud keskenduvad keha ja vaimu tasakaalu leidmisele ja hoidmisele, stressi vähendamisele ning üldise elukvaliteedi tõstmisele. Heaolu treeningud hõlmavad erinevaid meetodeid nagu liikumine, hingamisharjutused, tähelepanu suunamine ja hoidmine erinevatel objektidel. See arendab eneseteadlikkust hetkes olemise ja oma kogemuste mittehinnangulise jälgimise kaudu.

 

On teaduslikult tõestatud, et regulaarne heaolutreeningute praktiseerimine aitab suurendada keskendumisvõimet, vähendada ärevust ja stressi ning parandada üldist heaolu.

foto-20.jpg

Teadveloleku baaskursus
MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)

Teadveloleku treening sobib kõigile, kes soovivad arendada eneseteadlikkust ning säilenõtkust nii enesearengu kui ka vaimse tervise hoidmise võimalusena.

Treeningprogrammi pikkus on 8 nädalat ja eeldab ka iseseisvat praktiseerimist.

Treeningu eesmärk:

  • arenedada ebamugavates olukordades teadlike valikute tegemise võimekust;

  • teadvustada enesereflektsiooni olulisust säilenõtkuse arendamisel;

  • arendada tähelepanu suunamise ja hoidmise võimekust;

  • märgata ja teadvustada oma mõtte- ja käitumismustreid stressirohketes olukordades;

  • leida enesekohased viisid teadveloleku rakendamiseks igapäevaelus.

foto-15.jpg

Mina olengi elu.
Üleminekueas naise eneseteadlikkuse arenguprogramm

Iga eluetapp on omamoodi põnev ja ilus. Üleminekuiga  (pre-, peri- ja postmenopaus) pakub naisele lugematul arvul võimalusi muutusteks. See on imeline aeg olla või saada iseenda parimaks sõbraks, mõtestada maailma ning iseennast maailmas.

Eneseteadlikkuse programm tugineb teadveloleku praktikatele (mindfulness), mille käigus õpitakse oma keha, meele ning emotsioonidega paremas kontaktis olemise kaudu vähendama sel tundlikul eluperioodil esineda võivaid hormonaalseid vaevusi, aga ka tõsta säilenõtkust ja elurõõmu.

Programmi pikkus on 3 kuud, mille jooksul toimub 6 (virtuaalsest) sessiooni (esimesel kuul kord nädalas ja järgmisel kahel kuul üks kord kuus).

 

Vaja kohta, kus Sind ei segata, joogamatti või midagi muud, mille peal mugavalt olla. Ja muidugi avatud meelt ja soovi olla oma parima elu teejuht!

foto-2.jpg

Metsakümblus
(Forest Bathing) ehk heaolu treening looduses

Shinrin-yoku (forest bathing/therapy) kui uus teadusharu pärineb 1980ndate algusest Jaapanist ning uurib looduskeskkonnas teadliku viibimise füüsikalisi, keemilisi, füsioloogilisi ja

psühholoogilisi mõjusid inimeste tervisele ja heaolule. Shinrin on jaapani keeles mets ja yoku tähendab kümblust.

Loodus ja inimene kuuluvad kokku. Paraku on industriaalajastu oma paljude hüvede ja infoküllusega viinud meid eemale oskusest peatuda ja märgata ümbritsevat looduskeskkonda, olgu selleks kasvõi üks puu või pilv taevalaotuses.

Teaduslikud uuringud on siiani tõestanud, et teadlik looduses viibimine vähemalt 120 minutit nädalas:

- Vähendab stressi (langetades stressihormoonide taset).

- Tasakaalustab vererõhku ning südamelöögisageduse varieeruvust.

- Tugevdab immunsüsteemi (suurendades tapjarakkude aktiivsust ja vähivastaste valkude arvu).

- Vähendab põletikumarkerid (tsütokiniine), mis mõjutavad nii ateroskleroosi kui teiste põletikuliste haigusprotsesside kulgu.

Psühholoogilised uuringud kinnitavad Shinrin-Yoku tulemusena:

- Paraneb üldine eluga rahulolu ja heaolutunne.

- Vähenevad unehäired, ärevuse ja depressiooni ilmingud.

- Suureneb autonoomia (tunnetuslik kontroll oma elu üle). Lisaks heaolu tõusule on autonoomia suurenemine positiivselt seotud elu mõtestamise ning väärtustamisega.

447301473_7717840884973577_5765058932980313362_n.jpg
Metsakümblus on suurepärane viis oma tiimi ja loodusega kontakti loomiseks ja hoidmiseks.

NB! Tegemist EI ole alternatiivmeditsiini ega -raviga. Haiguslike seisundite korral pöördu

spetsialisti poole.

Vaimne tervis meeskonnas

Kuidas vaimset tervist hoida ja tugevdada? Iga päev toob hulganisti väljakutseid nii juhtidele kui töötajatele. Hästi toimivaid tiime iseloomustab turvaline õhkkond ja ladus koostöö. Koolitusel vaatleme meeskonna kujunemisfaasidest lähtuvaid töötajate vajadusi, kohaseid juhtimisstiile ning loome seoseid vaimse tervise ja selle tugevdamisega.

bottom of page